بسته توسعه نرم افزاری نقشه (Map SDK)
2 دیدگاه  |  انتشار:  3 سال قبل

بسته توسعه نرم افزاری نقشه (Map SDK)

به نام خدا

انتشار زیرساخت نقشه دال برای توسعه دهندگان در هفته های آتی

با توجه به نیاز روزافزون کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات به زیرساخت نقشه Map SDK و اعمال محدودیتهای فراوان برای کسب و کارهای ایرانی از سوی شرکت گوگل، خبر خوش برای توسعه دهندگان این است که به زودی زیرساخت نقشه دال شامل بسته توسعه نرم افزاری برای پلتفرم های مختلف web, android, ios عرضه خواهد شد. این سرویسها با هدف پاسخگویی حداکثری به نیازهای توسعه دهندگان و با تکیه بر تخصص و تجربه فراوان این مجموعه در حوزه فناوری نقشه ایجاد شده است.

 

زیرساخت نقشه دال، چه نیازی را پاسخ میدهد؟

بسیاری از کسب وکارهای اینترنتی، نیاز به نگهداری، نمایش یا دریافت اطلاعات مکانی دارند؛ برای مثال اپلیکیشن های تاکسی آنلاین، به نمایش محل قرارگیری مسافران و رانندگان روی نقشه با دقت و جزئیات کامل احتیاج دارند، همچنین امکانی نظیر مشخص کردن مبدا و مقصد روی نقشه، نمایش آدرس مبدا و مقصد از روی موقعیت مکانی آن ها و سایر امکانات این‌چنینی از ملزومات کار آن هاست، اما ایجاد یک پلتفرم که بتواند پاسخگوی این دسته از نیاز های آن ها باشد لازم به صرف وقت و هزینه ی زیاد دارد و در نهایت رسیدن به کیفیت مطلوب به خاطر بالا بودن سطح پیچیدگی آن ها عملا دور از ذهن به نظر می رسد.
اینجاست که نقشه دال برای پاسخ گویی به نیاز های آن ها وارد صحنه می شود، کافی است بسته توسعه نرم افزاری SDK نقشه دال را متناسب با نیاز خود دریافت کنند تا بتوانند بدون صرف هزینه آن چنانی، از سرویس های متنوع مکانی، نمایش دقیق و با کیفیت نقشه و سایر امکانات آن استفاده نمایند.

زیرساخت نقشه دال، برای چه پلتفرم هایی عرضه میشود؟

عمده نیاز توسعه دهندگان به زیرساخت نقشه، مربوط به خدماتی است که در سرویسهای تحت وب و یا اپلیکیشنهای موبایلی ارائه میدهند. زیرساخت نقشه دال، امکان پاسخگویی به همه ی این احتیاجات را فراهم می سازد. این محصول برای سیستم عامل های اندروید و ios و نیز برای پلتفرم های تحت وب عرضه خواهد شد. بنابراین توسعه دهندگان میتوانند بسته به نیاز خود از Web SDK، Android SDK و یا IOS SDK استفاده کنند.

چرا باید از زیرساخت نقشه دال استفاده کنم؟

پاسخ ساده است: اول کیفیت و دوم صرفه جویی در زمان و هزینه.
نقشه دال حاصل تلاش خستگی ناپذیر و مداوم همینطور تجربه فراوان تیم دال بوده و در تولید آن، کیفیت حرف اول و آخر را زده است. از این رو توسعه دهندگان با محصولی روبرو خواهند بود که تمامی نیازهای آنها را به شکلی مطلوب پاسخ میدهد. اگر دقت نقشه ای که به کاربرانتان نشان می دهید برای شما اهمیت دارد و میخواهید به سادگی و با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن، امکانات مربوط به نقشه خود را توسعه دهید، و اگر میخواهید کیفیت ممتازی در ارائه خدمات خود به کاربرانتان داشته باشید، نیم نگاهی به زیرساخت نقشه دال بیندازید.

سرویس های ارائه شده توسط زیر ساخت نقشه دال شامل چه مواردی است؟

هدف ما این است که با ارائه گستره وسیعی از سرویسها، به تمامی نیازهای توسعه دهندگان پاسخ دهیم. در گام اول، سرویس های پرکاربردی که مورد نیاز بسیاری از کسب وکارهاست ارائه می شوند سپس در گام های بعدی سرویس هایی که کاربردهای محدودتری را به خود اختصاص می دهند نیز به فراخور نیاز توسعه دهندگان عرضه می گردد. در حال حاضر لیست سرویس هایی که توسط دال عرضه خواهند شد، عبارت است از:

 • سرویس نقشه پایه، شامل نمایش نقشه با دقت و کیفیت بالا به همراه امکانات تعاملی مانند نمایش نقاط و مسیرها روی نقشه و نمایش اطلاعات آنها
 • سرویس نقشه ایستا static map
 • سرویس های مبتنی بر مکان LBS شامل:
  • سرویس جستجو در اماکن
  • سرویس تبدیل نقطه به آدرس
  • سرویس تبدیل آدرس به نقطه
  • سرویس مسیریابی و تخمین زمان رسیدن ETA

زیرساخت نقشه دال چه زمانی عرضه میشود؟
به زودی! تیم دال در مراحل نهایی توسعه سرویس ها قرار دارد و ظرف چند هفته آینده، زیرساخت توسعه نقشه را برای پلتفرم های وب و اندروید عرضه خواهد کرد. هدف ما این است که در کمترین زمان، بیشترین کیفیت ممکن را فراهم آوریم تا توسعه دهندگان ضمن بهره مندی از کیفیت مطلوب، بتوانند هرچه سریع تر از این سرویس ها بهره ببرند.

2 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید
 • سید احمد موسوی
  آذر ۱۹, ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴

  سلام
  نرم افزار جالبیه ام حیف که اسم و نقشه همه شهرها توش ثبت نشده ونقشه هم بالا نمییاد.

  • میلاد چراغعلی خانی
   اسفند ۲۴, ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶

   سلام
   مشکلاتی که فرمودید تو آپدیت جدید وجود نداره.تا قبل از عید جدیدترین نسخه دال منتشر میشه و سعی شده که کامل باشه