چطور استرس در ترافیک ماندن را کمتر کنید؟
انتشار:  2 سال قبل

چطور استرس در ترافیک ماندن را کمتر کنید؟

چه خوشتان بیاید چه نیاید، ساعات طولانی در ترافیک ماندن،  یک بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزانه در شهرهاست. رفت و آمدهای روزانه به محل کار و ترافیک‌های شدید، می‌تواند چندان آزار دهنده نباشد. با بکار بردن چند ترفند ساده می‌توانید درطول مسیر اعصابتان را آرام کنید و پشت فرمان ماشین با آرامش بیشتری رانندگی کنید.

 

از پیش برنامه ریزی کنید

آمادگی قبلی باعث می‌شود، مسیر صبحگاهی یا عصرگاهی شما با استرس کمتری پیش رود. از شب قبل برای مدرسه بچه‌ها خوراکی آماده کنید، زباله‌ها را هم همان شب بعد از تمام شدن کارتان بیرون ببرید، لباس‌هایی که فردا می‌خواهید سر کار بپوشید را مشخص کنید (که اگر اتو لازم دارند صبح مجبور نباشید با عجله این کار را بکنید). شاید باورتان نشود اما با خط زدن همین چند کار ساده از لیست وظایفی که صبح قبل از رفتن باید انجام بدهید، حس آرامش بیشتری خواهید داشت.

 

موزیک گوش کنید

وقتی در تلاشتان برای انجام کاری چندین بار به مشکل برمی‌خورید و بهم ریخته‌اید، موزیک کلاسیک یا آرامش بخش و بی‌کلام گوش کنید. گوش دادن به موسیقی کلاسیک علاوه بر کاهش فشار خون و سطح اضطراب، باعث می‌شود هوشمندانه‌تر عمل کنید (به آن تاثیر موتزارت می‌گوییم). پس یعنی وقتی در آغاز یک روز کاری و در ترافیک طول و دراز مسیر قرار است کلافه شوید، گوش دادن به چنین موسیقی دلچسبی می‌تواند ناجی شما باشد.

 

از برنامه‌های مسیریاب استفاده کنید

مطمئنا، در اخبار رادیو بخش گزارش ترافیک شهری وجود دارد، اما هرگز نمی‌توانید زمانی که دیرتان شده و عجله دارید به آن بسنده کنید. در عوض، یک برنامه مسیریاب مناسب مانند دال را روی گوشی هوشمندتان نصب کنید. این کار باعث می‌شود از جریان ترافیک پیش رو مطلع شوید. دال در صورت رخ دادن هر تغییری درطول مسیر، به شما هشدار خواهد داد. با دانستن وضعیت مسیر انتخابی می‌توانید تغییر مسیر دهید تا با ترافیک کمتری مواجه شوید.

 

از زمانتان استفاده مفید کنید

از زمانی که در ترافیک و پشت فرمان می‌مانید استفاده بهینه آموزشی کنید. مثلا کتاب‌های صوتی بهترین راه برای استفاده مفید از ساعت‌های اجباری ماندن در ترافیک هستند. همیشه خودتان را سرزنش می‌کنید که چرا رمان‌های معروف را نخواندید و یا چرا زمان کافی برای مطالعه کتابهای مورد علاقه‌تان را ندارید؟ در ترافیک می‌توانید شانس‌تان را برای خواندن آنها امتحان کنید. برنامه سفر به خارج از کشور را دارید؟ در رفت و آمدهای روزانه به فایل‌های صوتی آموزشی زبان انگلیسی یا هر زبانی که علاقه دارید گوش کنید. چندین اپلیکیشن هم برای این منظور وجود دارد که کارتان را ساده‌تر خواهد کرد.

 

ساعت‌تان را تغییر دهید

اگر کارفرمای‌ شما اجازه بدهد و بتوانید ساعت کاری انعطاف پذیر یا شناور داشته باشید و امکان بیرون آمدن از منزل بعد از ساعت ترافیک سنگین برای شما وجود داشته باشد، یک مزیت محسوب می‌شود. با رئیس‌تان صحبت کنید و برایش توضیح دهید که اگر برنامه روزانه‌تان اینطور باشد بهره وری و سلامت روانی شما هم بیشتر خواهد شد. پرسیدن که مشکلی ندارد و مطمئن باشید در صورت تایید شدن ارزشش را دارد.

 

با تلفن همراهتان کار نکنید

صحبت کردن و استفاده ار تلفن همراه در هنگام رانندگى در بسیاری از کشورها غیر قانونی است و در سراسر جهان میلیون ها مورد از حوادث رانندگی ناشی از استفاده از تلفن همراه است.  برنامه‌ای مانند DriveSafe.ly را دانلود کنید، این برنامه متن پیام‌ها و ایمیل‌ها را با صدای بلند برایتان می‌خواند، درنتیجه شما می‌توانید فقط روی جاده و رانندگی‌تان تمرکز کنید. البته بهترین راه اینست که ایمیل‌ها و پیام‌های‌تان را وقتی به دفتر رسیدید بخوانید. مطمئن باشید وقتی به دفتر و پشت میزتان برسید هنوز پیام‌ها سر جایشان هستند و با خیال راحت می‌توانید آنها را بررسی کنید.

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این پست شرکت کنید